Twierdza Kołobrzeg

III Zlot Zimnowojenny

III Zlot Zimnowojenny

W sobotę 15 lipca 2017 r.  stawiliśmy się na III Zlot Zimnowojenny. Tym razem odbywał się w Podborsku w Muzeum Zimnej Wojny.


Na zlot udaliśmy się „naszą” muzealną Nysą 522/5, po drodze spotkaliśmy jeszcze UAZa 469 – Regulacji Ruchu WP naszych kolegów i taką kolumną dotarliśmy na zlot wzbudzając spore zainteresowanie.

Na miejscu Nysa została udostępniona do zwiedzania, a my zaprezentowaliśmy ubiór żołnierza wz.58 „deszczyk” z ekwipunkiem. Spora grupa zwiedzających wspominała swoje czasy w wojsku, przekazując młodszemu pokoleniu tajniki ze swojej służby. Niektórzy pamiętali jeszcze jak się rozkłada i składa karabin AK przy czym to prezentując.

W Podborsku stawiło się ponad 70 rekonstruktorów wraz z zabytkowymi pojazdami armii polskiej, radzieckiej i amerykańskiej. Tak wielka impreza w tym miejscu do tej pory się nie odbywała, a tymczasem zlot odwiedziło kilka tysięcy ludzi. Parking rozciągał się na długości ponad 2 kilometrów. Samo Muzeum Zimnej Wojny odwiedziło ponad 550 osób.

Obok zwiedzania zlotowiska, przygotowane zostały również atrakcje kulinarne oraz stoiska ze sprzętem i umundurowaniem do kupienia. Była też prezentacja i przejazd zabytkowych pojazdów i możliwość zobaczenia jedynego w Polsce tak zachowane schronu typu "Granit". Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w akcji, co można zobaczyć bardzo sporadycznie.

Organizatorem imprezy była Fundacja Historia Kołobrzegu wraz z Muzeum Oręża Polskiego. Wsparcia finansowego dla projektu udzielił Powiat Kołobrzeskie, a imprezie patronował starosta Tomasz Tamborski przy wsparciu burmistrza gminy Tychowo - Roberta Falany. Komandorem zlotu był dr Łukasz Gładysiak.

Do zobaczenia za rok !!! … A gdzie - to już tajemnica.


Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.