Twierdza Kołobrzeg

Zlot Zimnowojenny


Zlot Zimnowojenny to plenerowa impreza historyczna, która w Kołobrzegu odbywa się od 2015 roku. Ze względu na brak terenu, przez 3 lata przedsięwzięcie to realizowane było w Podborsku przy Muzeum Zimnej Wojny. Od 2020 roku zlot powrócił do Kołobrzegu, a w 2021 roku zakotwiczył na zlotowisku na dawnym "Bastionie", gdzie odbyła się największa do tej pory edycja. Pierwszym organizatorem imprezy była Fundacja Historia Kołobrzegu we współpracy z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i tak jest po dziś dzień. Imprezie patronuje starosta Tomasz Tamborski i prezydent Anna Mieczkowska.

ZLOT 2022
Impreza odbędzie się w dniach 15-17 lipca 2022 roku. Zapraszamy rekonstruktorów i odtwórców historycznych na koszerną część zlotowiska. Zapraszamy także właścicieli pojazdów historycznych.

Facebook wydarzenia: https://www.facebook.com/Zlot-Zimnowojenny-111034221260633

Komendant zlotu: Robert Dziemba

Komendant placu: Dawid Jawdyk

Szef sztabu zlotu: Tomasz Łowkiewicz

Kontakt: tel. 500 166 222

VII Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu

VII Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu

Zakończył się VII Zlot Zimnowojenny, który w Kołobrzegu odbywał się po raz czwarty, a tak naprawdę po raz trzeci, bo w roku ubiegłym, ze względu na ograniczenia epidemiczne, impreza miała charakter piknikowy.

Zlot już za mniej niż 2 tygodnie

Zlot już za mniej niż 2 tygodnie

VII Zlot Zimnowojenny już 17 lipca. Przygotowania do tej imprezy weszły w fazę zaawansowaną. Będą rekonstruktorzy, będzie wojskowy sprzęt i wiele atrakcji.

Zlot Zimnowojenny w Porcie Jachtowym

Zlot Zimnowojenny w Porcie Jachtowym

Zlot Zimnowojenny odbył się już po raz szósty i w swojej historii po raz trzeci w Kołobrzegu. Impreza powróciła nad morze, po trzyletniej tułaczce w atomowym Podborsku.

V Zlot Zimnowojenny w Podborsku

V Zlot Zimnowojenny w Podborsku

Dziś zakończył się V Zlot Zimnowojenny w Podborsku. Impreza trwała de facto od piątku.To kolejna odsłona imprezy, która odbyła się przy Muzeum Zimnej Wojny.

IV Zlot Zimnowojenny

IV Zlot Zimnowojenny

14 lipca 2018 roku odbył się kolejny już Zlot Zimnowojenny. Impreza odbyła się po raz drugi w Podborsku, gdzie znajduje się Muzeum Zimnej Wojny.

III Zlot Zimnowojenny

III Zlot Zimnowojenny

W sobotę 15 lipca 2017 r.  stawiliśmy się na III Zlot Zimnowojenny. Tym razem odbywał się w Podborsku w Muzeum Zimnej Wojny.

II Zlot Zimnowojenny

II Zlot Zimnowojenny

Ponad 30 pojazdów wojskowych, czołg T34-85, czołg T55 i samolot Bies - to wszystko można było zobaczyć na lipcowej odsłonie II Zlotu Zimnowojennego.

Zimna Wojna w Kołobrzegu

Zimna Wojna w Kołobrzegu

 Za nami I Zlot Zimnowojenny, który odbył się na tzw. "Małpim Gaju", czyli dawnym wojskowym Ośrodku Sprawności Fizycznej.

I Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu

I Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu

Startuje nowa impreza historyczna w Kołobrzegu. W całości jest ona związana z rekonstruowaniem okresu zimnej wojny.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2002-2018 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.