Twierdza Kołobrzeg

Bastion Pomorze (Pommern)

Duże dzieło położone obok Bastionu Magdeburg, służące obronie twierdzy od wschodu. 

Po rozbudowie w XVIII wieku, zaopatrzone w kazamaty i budynki dla żołnierzy. W niewielkim stopniu zachowane po dzień dzisiejszy. W Parku Jana Henryka Dąbrowskiego widoczna jest fosa oraz narys ziemny. Od strony ulicy Kamiennej znajduje się tam parking.

Bastion Pomorze (Pommern), pozostałości w Parku Dąbrowskiego, narys i fosa.
Bastion Pomorze - narys od południa.
Bastion Pomorze - widok w kierunku fosy.
Bastion Pomorze - obecnie parking.
Bastion Pomorze - obecnie parking.
Bastion Pomorze na planie inwentaryzacyjnym twierdzy z II polowy XIX wieku. © Geheimes Staatsarchiv Preuβischer Kulturbesitz.
GStA PK, XI. HA Karten, Kriegsministerium, Festungspläne, A 71237.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2022 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.