Twierdza Kołobrzeg

Spróbuj kołobrzeskiej grochówki

Spróbuj kołobrzeskiej grochówki

To nie zupa. To grochówka. Wojskowa, z oryginalnej kuchni wojskowej KP-200. Nasz przepis pochodzi z lat 60-tych. Taki przysmak przysługiwał jedynie kadrze oficerskiej. Spróbuj przysmaku, który lądował w talerzu pułkownika, a może  i generała...


Nasz Gaz 69, rocznik 1968, ma specjalny hak, dzięki któremu nasza kuchnia polowa jest w stanie dojechać wszędzie. To nie jest jakaś zupa. Jeśli nie jedliście prawdziwej wojskowej grochówki, to znaczy, że nie byliście w naszej kuchni, po prostu. Grochówka musi być gęsta, aromatyczna, gorąca (tak smakuje najlepiej). Do tego dochodzi wędzone mięsko, kiełbaska, chrupiący chlebek.

Wszystko robimy na miejscu, ze świeżych i sprawdzonych składników. Sami rąbiemy drzewo, sami lejemy wodę, sami gotujemy i oczywiście serwujemy. Ten smak, to oryginalny przepis, ale również gotowanie w danej okolicy. Musi być dym, wrząca woda, klimat okolicy. To wszystko przekłada się na to coś, co ma nasza grochówka. Jeśli masz imprezę i chcesz nakarmić stado swoich żołnierzy, po prostu skontaktuj się z nami!Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.