Twierdza Kołobrzeg

Zobacz makietę Twierdzy Kołobrzeg

Zobacz makietę Twierdzy Kołobrzeg

W Muzeum Diecezjalnym w wieży Bazyliki Mariackiej, można zobaczyć makietę Twierdzy Kołobrzeg sprzed 1872 roku. Wykonał ją Jacek Kawałek wraz z uczniami z 2 LO im. H. Sienkiewicza.


Trzeba przyznać, że makieta prezentuje się imponująco. Umieszczono ją w północnym hełmie wieżowym. To pierwsze takie przedstawienie w 3D historycznego i nieistniejącego już widoku kołobrzeskiej twierdzy. Taki sam roztaczał się w wieży kolegiaty 150 lat temu. Zachęcamy do odwiedzenia muzeum w bazylice i przekonania się, jak wyglądał naprawdę Kołobrzeg i port w owym czasie.
Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2022 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.