Twierdza Kołobrzeg

Kończymy projekt "Militarny Kołobrzeg"

Przez 3 miesiące Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Kołobrzegu, dzięki środkom z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, prowadził projekt edukacyjny dla dzieci.


Od września 2015 roku, trwał projekt pt. "Militarny Kołobrzeg", poświęcony historii militarnej naszego miasta. Przeznaczony był on dla dzieci z kołobrzeskich i okolicznych szkół. Tematyka zagadnień była bardzo szeroka, od czasów Twierdzy Kołobrzeg, przez walki o miasto w marcu 1945 roku po okres Zimnej Wojny i obrony cywilnej. Zajęcia cieszyły się bardzo dużą popularnością, a to ze względu na swoją interaktywność. Dzieci mogły zobaczyć wojskowy sprzęt, pobawić się nim, a także dowiedzieć się wiele ciekawych informacji, których nie mają szansy poznać na zwykłych lekcjach historii w szkole.

Osobny program miały przedszkolaki, które poznawały świat od pirackich podbojów po żołnierskie rzemiosło. Dzieci ze szkoły podstawowej mogły zapoznać się z historią walk oraz działania poszczególnych rodzajów broni. Dla starszych przewidziany był kurs związany z zagrożeniem jądrowym i chemicznym.

Dzięki wsparciu projektu "Militarny Kołobrzeg" z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, mogliśmy zakupić sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć i odpowiednio wyposażyć Salę Obrony Cywilnej.


Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.