Twierdza Kołobrzeg

Nowe zabytki w zbiorach Fundacji

W tym roku, zbiory Fundacji Historia Kołobrzegu powiększają się bardzo szybko. Ostatnio udało nam się pozyskać trzy widoki Twierdzy Kołobrzeg. Najstarszy z nich pochodzi z 1897 roku.


Sukcesywnie powiększamy i udostępniamy nasze zbiory. Publikujemy je na tym portalu, ale od jesieni b.r. duża część z nich będzie obecna również w skarbcu ratusza miejskiego. Nasze zbiory zasiliły trzy prace, wszystkie związane z oblężeniem Kołobrzegu w 1807 roku. Najstarszy z nich przedstawia Gneisenaua i Nettelbecka na wałach twierdzy. Jest to kolorowy rysunek E. Zimmera z 1897 r. Udało nam się zdobyć kolorowy druk gazetowy z epoki. Druga praca to szkic z obrazu Fritza Grotemayera, wydany jako drzeworyt z epoki (publikacja 1905 r.). Kolejny rysunek, to postać Nettelbecka na wałach Kołobrzegu, ale od strony zachodniej. rysunek został opublikowany w podręczniku do czytania dla szkół ewangelickich - dar doktora Marka Mućka.Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2022 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.