Twierdza Kołobrzeg

Wizyta w obozie polskim

Jest wiele ciekawych miejsc w Kołobrzegu, do których dostęp jest znacznie utrudniony. Mają one jednak duże znaczenie dla historii miasta i naszego kraju. Takim miejscem jest obóz żołnierzy polskich w 1807 roku pod Podczelem.


Tym razem, wspólnie z Tomkiem Łowkiewiczem, sekretarzem Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, wybraliśmy się do Kołobrzeskiego Lasu, przez bagna otaczające miasto od wschodu. W okresie wojen nowożytnych, znacznie utrudniały one podejście obcym wojskom pod Twierdzę Kołobrzeg. TOnZ realizuje projekt "Bliżej Historii", dofinansowany przez Urząd Miasta Kołobrzeg i postanowiliśmy pokazać, jak obecnie wyglądają tereny, na których w 1807 roku znajdował się obóz polski. Stacjonował tam 1 Pułk Piechoty pod dowództwem księcia pułkownika Antoniego Sułkowskiego. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka audycji "Opowieści o Kołobrzegu".
Tomek Łowkiewicz podczas realizacji audycji.

Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.