Twierdza Kołobrzeg

Zlot "Sojuz 2020" w Rogowie już za nami

Zlot "Sojuz 2020" w Rogowie już za nami

Rok temu, GRH Kołobrzeg i GRH Wybrzeże, obozowały przy hangarze w Rogowie. W tym roku miał się tam odbyć Zlot Zimnowojenny, ale plany pokrzyżowała epidemia. Pojawiliśmy się tam mimo to, gdyż Rogowo ma ogromny potencjał.

Można spotkać się z zarzutami, że hangar w Rogowie został zakupiony bez podstaw i że miejsce to do niczego się nie nadaje. Mogą tam mówić tylko osoby, które albo tam nigdy nie były, albo dla których historia XX wieku nie ma znaczenia. Rogowo to hangar - unikatowy w skali Europy zabytek techniki militarnej, który należy do Muzeum Oręża Polskiego. Obiekt obecnie jest zamknięty, gdyż trwają tam prace adaptacyjne. W przyszłości ma tam powstać Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej. My, dzięki uprzejmości dyrektora muzeum, mogliśmy pojawić się na płycie przed hangarem i zaznaczyć naszą obecność w ramach zamkniętego dla publiczności zlotu pod kryptonimem "Sojuz 2020" w wykonaniu GRH Wybrzeże i GRH Kołobrzeg. W tym roku sprawdziliśmy możliwości terenu, jego zalety i ograniczenia dla imprez, także imprez masowych. Wiemy, jak wyglądają możliwości manewrowania pojazdami, a także jak zorganizować potencjalną imprezę militarną. Rogowo, ze względu na swoje nadmorskie położenie, ma bardzo duży potencjał, ale będzie potrzebowało promocji. Takie imprezy nadają się do tego idealnie.

Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.