Twierdza Kołobrzeg

Nasz Gaz69 po pracach remontowych

Nasz Gaz69 po pracach remontowych

Przez kilkanaście ostatnich tygodni, należący do GRH Kołobrzeg GAZ69, przechodził prace remontowe, związane z dopieszczeniem tego historycznego pojazdu.


Gdy decydowaliśmy się na zakup tego pojazdu z 1968 roku, był w dobrej kondycji, ale jak to z tak starymi autami bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Pojazd służy nam do akcji edukacyjnych, a także do wyjazdów na zloty. Włożyliśmy w niego wiele pracy, a dzięki wsparciu Jana Orlińskiego i doprowadzeniu do pełnej sprawności technicznej, udało się go zarejestrować w ewidencji zabytków. To jednak nie był koniec. Lista rzeczy, którymi można się było zająć, nie została zakończona, zwłaszcza, że tego rodzaju pojazd podczas intensywnej eksploatacji letniej wymagał regularnej opieki. To nic nowego. Część elementów udało się naprawić, inne wymieniliśmy na używane. I tak mamy nowy licznik po awarii starego na trasie do Świnoujścia, który najzwyczajniej się ukręcił. Zaczynamy więc jazdę od zera. Kupiliśmy nowe ogumienie, wymieniliśmy mocowanie koła zapasowego, mamy nowe hamulce. Wyregulowany został silnik. A to wszystko dzięki pozytywnej postawie Janka, któremu bardzo dziękujemy.

Pozostało jeszcze trochę prac we wnętrzu samochodu, ale to tzw. "didaskalia". Do odświeżenia mamy felgi, a do wymiany plandekę, która choć historyczna, to jednak swoją kondycją pozostawia wiele do życzenia. Naszego GAZa będziecie mogli zobaczyć podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy ratuszu!Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.