Twierdza Kołobrzeg

Nowe mundury w GRH Kołobrzeg

Nowe mundury w GRH Kołobrzeg

Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg wykonuje obecnie mundury, które będą wykorzystywane w ramach uroczystości kołobrzeskiego Marca.


GRH Kołobrzeg zajmuje się rekonstrukcją powojennej historii Wojska Polskiego. Ponieważ jednak istnieje zapotrzebowanie na rekonstrukcję walk o miasto w marcu 1945 roku, a brakuje rekonstruktorów zajmujących się tą tematyką w naszej okolicy, w Fundacji Historia Kołobrzegu zapadła decyzja o uszyciu i wykonaniu nowych mundurów wzór 43 oraz płaszczy wzór 36. Niestety, na ten rok udało się zdobyć część wyposażenia i uszyć tylko jeden mundur. Powodem są oczywiście fundusze, ale i moce przerobowe firmy krawieckiej.

Widać po tegorocznej rekonstrukcji, że liczba Polaków była nieproporcjonalna do sił nieprzyjaciela, a to oznacza, że na przyszły rok nie możemy zawieść.Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.