Twierdza Kołobrzeg

Przegląd mundurowy w wieży ciśnień

Przegląd mundurowy w wieży ciśnień

Grupy rekonstrukcji historycznej spotkały się w restauracji "Colberg", celem dokonania ustaleń w zakresie działań na 2017 rok, ale nie tylko.


Inicjatorem spotkania był Daniel Lipski z KBK-AK, jednakże ze względu na konieczność wyjazdu na zimowy zlot do Bornego Sulinowa, inicjatywę przejęła Grupa Rekonstrukcji Historycznej Kołobrzeg - 28 Pułk Zmechanizowany. Spotkaliśmy się w zabytkowej wieży ciśnień przy dobrym piwie, aby omówić plan naszych działań na 2017 rok. Oprócz nas, pojawiła się ekipa Tomka Jawdyka, Kołobrzeska Grupa Rekonstrukcji Historycznych oraz Kołobrzeskie Bractwo Kurkowe.

Sprawa najważniejsza dotyczy organizacji III Zlotu Zimnowojennego. Ustaliliśmy, że wobec perturbacji terenowych i braku oryginalnego miejsca pod zlot, zostanie on w tym roku przeniesiony do Podborska. Liczymy na to, że uda nam się powrócić do Kołobrzegu, ale wymaga to posiadania miejsca do używania ciężkiego sprzętu pancernego.

Podczas przeglądu, odbywały się dyskusje dotyczące umundurowania, regulaminów, sprzętu, możliwości jego zakupu i zasad użytkowania, a więc wszystkie te kwestie, które zaprzątają głowy pasjonatów. Dla przykładu, kolega Dariusz Zawadzki przymierzał jeden z dwóch beretów wg wzoru 58 "deszczyk" - najnowszy nabytek GRH Kołobrzeg.Tymczasem Bractwo Kurkowe pochwaliło się specjalnymi kuflami, wykonanymi specjalnie do wieży ciśnień. Rozmowy oscylowały wokół zorganizowania 11 listopada 2017 roku 25 rocznicy pacyfikacji manifestacji pod katedrą, a także realizacji projektu udziału w festynach miejskich i szkolnych z promocją historii Wojska Polskiego. Bractwo Kurkowe zadeklarowało, że 3 maja odda strzał z armaty.

Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.