
Pracowity weekend dla GRH
Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg - 28 Pułk Zmechanizowany, uczestniczyła w w sobotę i niedzielę w dwóch imprezach. Tym razem, propagandową Nysą wybraliśmy się za Kołobrzeg.
W sobotę, pojechaliśmy do Włościborza w gminie Dygowo, gdzie odbywał się festyn poświęcony zbiórce pieniędzy na pogorzelców. W boju sprawdziliśmy Nysę 522, jak sprawuje się nasz pojazd, formalnie należący do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, na dłuższych lokalnych trasach, na dziurach i wybojach drogi powiatowej w kierunku Bard i Włościborza.
W niedzielę, nasza grupa stawiła się w Gościnie. Na zaproszenie organizatorów, braliśmy udział w Mundurowym Dniu Dziecka. Było sporo zabawy i śmiechu, zwłaszcza w bojowym starciu z grupą Mohort Michała Ostrego Ostrowskiego.