Twierdza Kołobrzeg

Salut bracki na Dniach Henrykowskich

Salut bracki na Dniach Henrykowskich

Wizyta członków Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego na Dniach Henrykowskich w Siemczynie jest już tradycją. W okolicy zabytkowego pałacu bracia stawili się i w tym roku, gdy impreza obchodzi swoje 18-lecie.


Pałac w Siemczynie wznosi się w samym środku Pojezierza Drawskiego. Ten wspaniały zabytek okresu baroku został wybudowany przez Henninga Berndta von der Goltz. Po wojnie, obiekt został ograbiony, a majątek szlachecki przekształcono w PGR. Pod koniec lat 80-tych zabytek podupadał, a w ruinę popadł w latach 90-tych. Zespół pałacowo-folwarczny został jednak wykupiony przez rodzinę Andziaków, którzy oddali mu całe serce. Miło każdego roku, podczas Dni Henrykowskich, obserwować, jak przywracana mu jest dawna świetność. Bracia kurkowi tradycyjnie pojawili się na imprezie z salutem brackim. Za rok będziemy po raz kolejny - obowiązkowo.


Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2022 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.