Twierdza Kołobrzeg

Pożegnaliśmy Antoniego Szarmacha

Pożegnaliśmy Antoniego Szarmacha

Tym razem braliśmy udział w smutnej uroczystości. Zazwyczaj uświetniamy spotkania radosne, święta państwowe czy miejskie uroczystości. Tym razem salut bracki oddaliśmy na pogrzebie Antoniego Szarmacha.

Gdy w lutym strzelaliśmy na otwarcie nowej wystawy w Reducie Morast, przybył wówczas Antoni Szarmach razem z przyjaciółmi z Ligi Morskiej i Rzecznej (zobacz).  Wówczas rozmawialiśmy z nim o możliwości wykorzystania Kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego w uroczystościach miejskich. Tak zrodziła się idea, aby bracia odprowadzali na wieczny spoczynek zasłużonych dla Kołobrzegu i honorowych obywateli miasta. Nikt nie przypuszczał, że to nastąpi tak szybko, stanowczo za szybko. Bracia stanęli na wysokości zadania i oddaliśmy salut przy grobie zasłużonego obywatela Kołobrzegu z muszkietów pruskich wzór 1809. Żegluj Antoni po swoich morzach, płyń rzekami, czekając tam na nas.

Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.