Twierdza Kołobrzeg

Strzelanie na Zielone Świątki

Strzelanie na Zielone Świątki

Od wieków, tradycją braci kurkowych w Kołobrzegu były zawody, rozgrywane w mieście w Zielone Świątki. Dziś, kultywowaliśmy tę tradycję na strzelnicy w Jarominie.


W Zielone Świątki odbywały się zawody o tytuł Króla Kurkowego. I taki też był plan w 2020 roku, jednakże przekreśliła go epidemia. Nie można było prowadzić szkoleń, nie można było gromadzić się i strzelać. Dlatego dopiero dziś odbyło się wspólne brackie strzelanie, wraz ze zniesieniem ograniczeń państwowych. Bracia zebrali się na strzelnicy pod okiem instruktorów: Tomasza Tamborskiego i Jerzego Kitowskiego. Natomiast zawody o tytuł Króla Kurkowego odbędą się w Jarominie w sobotę 13 czerwca. Jest to element projektu "Tradycje historyczne i obronne Kołobrzegu", realizowanego ze środków gminy Miasto Kołobrzeg.

Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.