Twierdza Kołobrzeg

Bractwo na 3 maja to już tradycja

Bractwo na 3 maja to już tradycja

Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, jak co roku, było patriotycznie, choć tłumów nie było. Kołobrzeskiego Bractwo Kurkowe stawiło się w komplecie.


Obchody święta konstytucji rozpoczęły się tradycyjnie mszą w Bazylice Mariackiej, po której pochód przeszedł z kościoła na ulicę Sybiraków. Przemówienie odczytała prezydenta Anna Mieczkowska, a po nie odbył się apel pamięci i salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy Garnizonu Kołobrzeg. Na koniec, salwę armatnią dla uczczenia święta konstytucji wykonało Kołobrzeskie Bractwo Kurkowe. Pod pomnikiem, wspólnie odśpiewano pieśni patriotyczne, a potem była wojskowa grochówka.

Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.