Twierdza Kołobrzeg

Bractwo na 3 maja to już tradycja

Bractwo na 3 maja to już tradycja

Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, jak co roku, było patriotycznie, choć tłumów nie było. Kołobrzeskiego Bractwo Kurkowe stawiło się w komplecie.


Obchody święta konstytucji rozpoczęły się tradycyjnie mszą w Bazylice Mariackiej, po której pochód przeszedł z kościoła na ulicę Sybiraków. Przemówienie odczytała prezydenta Anna Mieczkowska, a po nie odbył się apel pamięci i salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy Garnizonu Kołobrzeg. Na koniec, salwę armatnią dla uczczenia święta konstytucji wykonało Kołobrzeskie Bractwo Kurkowe. Pod pomnikiem, wspólnie odśpiewano pieśni patriotyczne, a potem była wojskowa grochówka.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2022 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.