Twierdza Kołobrzeg

Dzięki bractwu uniknięto apelu smoleńskiego

Dzięki bractwu uniknięto apelu smoleńskiego

98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziła pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego tłumy mieszkańców i turystów. Byliśmy na tej uroczystości po raz pierwszy z nasza armatą.


Uroczystości, rozpoczęły się mszą za ojczyznę w Bazylice Mariackiej. Następnie, ulicą Armii Krajowej pochód przemaszerował pod pomnik marszałka. Tam, przemówienie okolicznościowe wygłosił prezydent Janusz Gromek, przypominając, że zgoda buduje. Z okazji dzisiejszego święta, wręczono dyplomy osobom zaangażowanym w działalność promowania historii i grup rekonstrukcyjnych. Na koniec, śpiewno pieśni i piosenki patriotyczne.

Dzięki Kołobrzeskiemu Bractwu Kurkowemu, udało się uniknąć odczytywania apelu smoleńskiego, który decyzją ministra Antoniego Macierewicza jest dołączany do każdej asysty wojskowej.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2002-2018 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.